„Lato w Krainie Mówiących Koni ” 

 sztuka, teatr, muzyka, konie

 

Poznaj nas i nasze konie na: https://www.youtube.com/channel/UC16FfAkiQBWciOF6HH8yBJA

 

 

Wiek: uczestników: 7-11 lat
TERMIN: 

 

Zapraszamy na pełne przygód wakacje na rancho!

„nie sztuka wskoczyć na grzbiet konia, prawdziwa sztuka, to zdobyć jego zaufanie”

Przyjaźń, bliskość, zabawa, to wszystko znajdziecie w naszym stadzie. Duże konie, małe konie, kucyki, klacze, wałaszki – prawdziwa rodzinka, łącznie czeka na Was 17 koni, miłych, przyjaznych i spokojnych. Doświadczona i sympatyczna kadra instruktorska nauczy Was porozumiewać się z wrażliwym koniem bez bata, ostróg i wędzidła. Karmić go, pielęgnować i bawić się z nim, stopniowo budując opartą na zaufaniu trwałą więź, która zaowocuje doskonałym porozumieniem „na ziemi” i podczas jazdy. Animatorzy zadbają o ciekawe i kreatywne spędzenie czasu wolnego od koni.

 

Uczestnikom obozów zapewniamy:

 

 • BEZPIECZEŃSTWO i PROFESJONALIZM: wszystkie zajęcia z końmi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Z racji wykształcenia medycznego zabezpieczamy też podstawową opiekę pielęgniarską. Mamy 20 lat doświadczenia w organizowaniu wypoczynku dla dzieci i prowadzeniu jazd konnych.  Nasze bezpieczne i doświadczone konie uwielbiają dzieci i są posłuszne nawet bez wędzideł. Ośrodek jest wyposażony w atestowane kaski oraz atestowane kamizelki ochronne, jednak, ze względu na różne rozmiary dorastającej młodzieży, zachęcamy do przywożenia własnego sprzętu ochronnego

 

 • Anna Sosnowska – lekarz medycyny, mama 5 dzieci (dorosłych), autorka ponad 50 publikacji z zakresu medycyny holistycznej.
 • Jacek Sosnowski – lekarz stomatolog,  ojciec 5 dzieci (dorosłych), doświadczony edukator domowy.
 • KOMFORT i WYGODĘ: zakwaterowanie wyłącznie w pokojach gościnnych – nowych, wygodnych, czystych, ciepłych i widokowych.   Pokoje: 3-6 osobowe z łazienkami
 • PYSZNE I ZDROWE POSIŁKI (cztery dziennie),  kuchnię nadzoruje lekarz i możesz z nim uzgodnić (przed przyjazdem) z jakiego menu chcesz skorzystać. Prócz podstawowego menu wegetariańskiego oferujemy także ekologiczne mięsne, wegańskie, bezglutenowe itp (szczegóły niżej). Organizujemy też imprezy kulinarno-artystyczne: pieczenie chlebków w wersji tradycyjnej i jako pieczony na ognisku brotstuck, Wieczór Naleśnikowy, Wieczór Pizzowy, Pancake Banquet, Festiwal Pierogowy itp., na każdym turnusie coś innego.
 • JAZDY KONNE I INNE ZAJĘCIA Z KOŃMI I O KONIACH:
  – teoretyczny i praktyczny kurs jeździecki
  – nauka czyszczenia i innych zabiegów pielęgnacyjnych koni
  – 1 jazda dziennie na padoku lub w terenie
  – zabawy z ziemi, nauka sztuczek
  – dla chętnych własny (na czas obozu) koń do rozpieszczania, opieki i zabawy!
 •  inspirujące zabawy:

 

– kurs „końskie sztuczki” czyli jak nauczyć konia kopać piłkę, kłaniać się i podawać kapelusz oraz inne triki.

 – kurs prawopółkulowego rysunku koni

 – przygoda filmowa z końmi  – zostań aktorem lub statystą w prawdziwym filmie.

 

 – kreatywne zajęcia artystyczne takie jak rękodzieło, kabaret, wieczory karaoke, wspólne koncerty, dyskoteki, kino, wypieki artystyczne i wiele innych

 • fachowa opieka instruktorska
 • ubezpieczenie


CENA:  7 dni (6 dób) 1660 PLN

Opis oferowanych diet i dopłaty:

podstawowa wegetariańska (warzywa częściowo z własnego ogrodu, jaja wiejskie, twaróg wiejski) – bez dopłaty

🍃 mięsna eko (mięso wiejskie, głównie drób, jaj wiejskie lub eko, twaróg wiejski, warzywa częściowo z własnego ogrodu) – dopłata 80 zł/turnus tygodniowy

🍃 inne diety eko i diety z dużą eliminacją np. wegańska, bezglutenowa – dopłata od 100 zł/turnus tygodniowy

 

Cena obejmuje: nocleg w pokojach gościnnych 2-6 osobowych bez pościeli (własny śpiwór, poduszka, prześcieradło) lub z pościelą* (dopłata 10 zł/dziennie), 4 posiłki wegetariańskie, lub mięsne eko (dopłata 80 zł za turnus tygodniowy), podobnie inne diety, jazdy konne – jedna dziennie na padoku lub w terenie, kurs jeździectwa naturalnego (codzienne zajęcia praktyczne i teoretyczne), własny koń do opieki i zabawy, możliwość udziału w opisanych powyżej zajęciach sportowych i artystycznych, fachową opiekę instruktorską, sesję zdjęciową z ulubionym koniem, ubezpieczenie. 

*nie polecamy, ze względu na to, że z powodu nowych przepisów trzeba ją prać  w silnych środkach chemicznych nieprzyjaznych dla zdrowia oraz środowiska.

Dodatkowe jazdy: 40 zł/ nauka na padoku, 60 zł jazda w terenie


 

Jazdy. Wszystkie jazdy nadzoruje wykwalifikowany instruktor. Początkowe lekcje z asekuracją (ląża, uwiąz) trwają 1/2 godz. i odbywają się na ujeżdżalni. Jazda samodzielna na ujeżdżalni trwa godzinę lekcyjną.  Jazda samodzielna w terenie trwa godzinę zegarową lub wielokrotność.  W trakcie turnusu można awansować z grupy początkującej do zaawansowanej. Naukę rozpoczynamy bez siodeł (co ułatwia wyczucie konia, rozluźnienie i wykonywanie większości ćwiczeń); w siodłach uczymy stylu angielskiego i jeździmy w teren. Wszyscy uczestnicy pomagają przy koniach, zaawansowani – przy jazdach początkujących.CO NOWEGO W TYM ROKU:

To zagadka, która wyjaśni się wkrótce :)

Śledźcie naszego facebook  :)

a poza tym:

Nadal wysoka jakość jedzenia 🍃, zapoznaj się z informacjami w cenniku (jajka, twaróg, śnietana tylko w wersji eko, część warzyw z własnego ogródka). 

Sen bez szkodliwej chemii 🍃  we własnych śpiworach. (Nowe przepisy wymagają prania pościeli silnych środkach chemicznych). PROGRAM

Konie
Pod okiem instruktora młodzi miłośnicy koni będą nie tylko zdobywać i szlifować umiejętności jeździeckie ale przede wszystkim nauczą się zawierać przyjaźń z tymi mądrymi zwierzętami. Poznają psychologię końską i unikalny język, za pomocą którego porozumiewają się one ze sobą i starają się porozumieć z nami. Dowiedzą się jak opiekować się koniem, jak karmić, pielęgnować, siodłać itp. Poznają też „tajne” miejsca, których masaż uspokoi najdzikszego rumaka. Pokażemy im również jak bezstresowo nauczyć konia kłaniać się kopać piłkę czy innych sztuczek. Nasze konie szkolone metodami naturalnymi są posłuszne jeźdźcom nawet dosiadane bez siodeł i tranzelek. 

Program artystyczny
Kreatywni animatorzy poprowadzą dla dzieci nietuzinkowe zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne czy taneczne. Imprezy artystyczne, których tradycja ma u nas ponad 20 lat to: Wieczór talentów, Wieczór kabaretowy, Konkurs fryzur końskich, Wieczór naleśnikowy, wspólne pieczenie artystycznych chlebków, produkcja ekokosmetyków, warsztaty lalkarskie i wiele innych (zobacz: Galeria: Lato Muminków).

Rozpoczęcie i zakończenie obozu
Zajęcia, w tym jazdy, odbywają się od poniedziałku do soboty. Przyjęcie uczestników – w poniedziałek od godz. 16. Obóz kończy się w niedzielę uroczystym zakończeniem połączonym z rozdaniem dyplomów o godz. 10.00.  Późniejszy odbiór dziecka wymaga wcześniejszego uzgodnienia z organizatorem i jest związany z dopłatą 100 zł dla osoby wyznaczonej do opieki nad dzieckiem.PRZYKŁADOWY PLAN DNIA 

 • 09.00 śniadanie
 • 10.00 pierwsza tura jazd konnych
 • 11.30 Drugie śniadanie
 • 12.00 Szkółka jeździecka
 • 13.00 Gry terenowe i zabawy lub czas wolny
 • 14.00 Obiad
 • 14.30 Sjesta
 • 15.30 Zajęcia przy koniu, natural, masaż, stretching, kąpanie koni itp.
 • 16.30 Zajęcia artystyczne: zajęcia plastyczne, kabaret, taniec, zespół muzyczny 
 • 18.30 Kolacja
 • 20.00 Wieczory artystyczne, koncert, wieczór karaoke, kabaret, ognisko, itp.
 • 22.00 Toaleta i cisza nocna

 

Szczegółowy program zajęć Wakacyjnej Szkoły Jeździeckiej „Apacz”

 • Poniedziałek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani). (Program zajęć na ujeżdżalni patrz poniżej). Zajęcia teoretyczne: podstawy końskiej psychologii, sztuka porozumiewania się językiem equus i wynikające ze znajomości końskiej psychiki zasady bezpieczeństwa.
 • Wtorek– Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: podstawy końskiej psychologii, sztuka porozumiewania się językiem equus i wynikające ze znajomości końskiej psychiki zasady bezpieczeństwa.
 • Środa – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani), oraz zajęcia teoretyczne: podstawowe czynności pielęgnacyjne przed jazdą i po jeździe, narzędzia i przybory do pielęgnacji konia. Podstawowe części ciała konia. Siodłanie i zakładanie ogłowia, zdejmowanie siodła i ogłowia, czyszczenie konia przed i po jeździe.
 • Czwartek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: obserwacja stada na wybiegu. Rozpoznawanie nastroju i kondycji zdrowotnej konia. Główne części rzędu końskiego (ogólnoużytkowe)
 • Piątek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: ogólne wiadomości o zasadach żywienia koni. Choroby i narowy koni spowodowane niewłaściwą pielęgnacją.
 • Sobota – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: zasady ruchu na ujeżdżalni, figury i inne podstawowe komendy prowadzącego. Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wyjazdów w teren.
 • Niedziela – „Końska niedziela” czyli dzień wolny od jazd.

 

TRENING NA UJEŻDŻALNI OBEJMUJE:

 • podstawowe ćwiczenia kształtujące prawidłowy dosiad, równowagę i koordynację ruchową
 • naukę/korektę prawidłowego dosiadu we różnych chodach
 • naukę/korektę prawidłowego powodowania koniem (kierowania)
 • naukę półsiadu i przejazdu przez drągi oraz cavaletti
 • nauka prawidłowego zachowania podczas wyjazdów w teren
 • (prawie) wszystko o partnerstwie (bycie z koniem, zabawy i praca z ziemi)
 • podstawowe i zaawansowane ćwiczenia z zakresu metod opartych na wzmocnieniu dodatnim 
 • trening z użyciem klikera z ziemi i z grzbietu konia
 • zapoznanie się z metodami opartymi na wzmocnieniu ujemnym (Monty Roberts, Pat Parelli itp. w Polsce JNBT)

 

WAŻNE INFORMACJE

Wzrost  koni i waga jeźdźców:

Mamy konie różnego wzrostu od 100 cm – 160 cm, większość między 130 a 155 cm

Waga jeźdźca do jakiej są przyzwyczajone,  to maksymalnie 70 kg. 

Co należy ze sobą koniecznie zabrać:

 • dobry humor i pozytywne nastawienie, a ponad to:
 • zaświadczenie lekarskie lub pisemne oświadczenie obojga rodziców lub opiekunów prawnych o braku przeciwwskazań do rekreacyjnej jazdy konnej.
 • śpiwór i poduszkę (lub za dopłatą 10 zł dziennie można skorzystać z naszej pościeli).

 

Warto też przywieźć:

 • wygodny strój do jazdy konnej (najlepiej dres),
 • buty za kostkę, z gładką podeszwą i małym obcasikiem plus czapsy, ewentualnie mogą je zastąpić zwykłe gumowce,
 • atestowany kask (norma En – 1384), (można też wypożyczyć na miejscu toczek, ale własny, nieprzechodni i dobrze dopasowany kask, to zupełni inny poziom higieny i bezpieczeństwa),
 • torebkę typu nerka lub inną przypinaną w pasie na nagrody (potrzebne podczas pracy z ziemi) i oczywiście jak największy zapas końskich smakołyków :)
 • czapkę z daszkiem do ochrony przed słońcem,
 • strój przeciwdeszczowy,
 • strój kąpielowy,
 • środek przeciw atakom owadów – 2 opakowania (dla siebie i dla konia – taki sam, bo owady są te same :)
 • ulubiony instrument,
 • legitymację szkolną.

 

Warunki rezerwacji

 1. Rezerwacji dokonujemy wyłącznie mailowo: info@ekopensjonat.pl
 2. Miejsca są zarezerwowane w momencie powiadomienia nas o dokonaniu wpłaty 30% należnej kwoty. W przypadku wpłaty zadatku pozostałą sumę należy wpłacić nie później niż 30 dni przed przyjazdem.
 3. Za koszty pobytu i za zadatek na życzenie wystawiamy Fa Vat, o czym prosimy poinformować nas w chwili rezerwacji (nie wystawiamy Fa Vat z datami wstecznymi).

 

Należność proszę wpłacać:

przelewem na konto: Jacek Sosnowski
82 1050 1722 1000 0091 3231 5376

dla wpłacających zza granicy:
PL-82 1050 1722 1000 0091 3231 5376
SWIFT-INGBPLPW

 

KARTA ZGŁOSZENIA [pobierz]

REGULAMIN [pobierz]

Opłacenie rezerwacji jest potwierdzeniem zapoznania się z treścią strony i regulaminem.