„Lato w Krainie Mówiących Koni 2024” 

 niezapomniane przygody wśród niezwykłych koni

 

Poznaj nas i nasze konie na: https://www.youtube.com/channel/UC16FfAkiQBWciOF6HH8yBJA

 

 

Wiek: uczestników: 7-10 lat

W tym roku dla młodszych dzieci planujemy 2 turnusy!
15.07 – 21.07
03.08-09.08

Zapraszamy na pełne przygód wakacje na rancho!

„nie sztuka wskoczyć na grzbiet konia, prawdziwa sztuka, to zdobyć jego zaufanie”

Grałeś kiedyś z koniem w kręgle? U nas będziesz miał taka możliwość! Przyjaźń, bliskość, zabawa, niezwykłe przygody, to wszystko znajdziecie w naszym stadzie. Duże konie, małe konie, kucyki, klacze, wałaszki – prawdziwa rodzinka, łącznie czeka na Was 21 koni, miłych, przyjaznych i skorych do zabawy koni. Doświadczona i sympatyczna kadra instruktorska nauczy Was porozumiewać się z nimi bez bata, ostróg i wędzidła. Karmić je, pielęgnować i bawić się z nimi, stopniowo budując opartą na zaufaniu trwałą więź, która zaowocuje doskonałym porozumieniem „na ziemi” i podczas jazdy. Animatorzy zadbają o ciekawe i kreatywne spędzenie czasu wolnego od koni. Będzie artystycznie, sportowo, rozrywkowo, przygodowo !!!!!

 

Uczestnikom obozów zapewniamy:

 

 • BEZPIECZEŃSTWO i PROFESJONALIZM: wszystkie zajęcia z końmi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Z racji wykształcenia medycznego zabezpieczamy też podstawową opiekę pielęgniarską. Mamy 20 lat doświadczenia w organizowaniu wypoczynku dla dzieci i prowadzeniu jazd konnych.  Nasze bezpieczne i doświadczone konie uwielbiają dzieci i są posłuszne nawet bez wędzideł. Ośrodek jest wyposażony w atestowane kaski oraz atestowane kamizelki ochronne, jednak, ze względu na różne rozmiary rosnącej młodzieży, zachęcamy do przywożenia własnego sprzętu ochronnego.

 

 

 • KOMFORT i WYGODĘ: zakwaterowanie wyłącznie w pokojach gościnnych – nowych, wygodnych, czystych, ciepłych i widokowych.   Pokoje: 3-6 osobowe z łazienkami
 • PYSZNE I ZDROWE POSIŁKI (cztery dziennie),  kuchnię nadzoruje lekarz i możesz z nim uzgodnić (przed przyjazdem) z jakiego menu chcesz skorzystać. Organizujemy też imprezy kulinarno-artystyczne: pieczenie chlebków w wersji tradycyjnej i jako pieczony na ognisku brotstuck, Wieczór Naleśnikowy, Wieczór Pizzowy, Pancake Banquet, Festiwal Pierogowy itp., na każdym turnusie coś innego.
 • JAZDY KONNE I INNE ZAJĘCIA Z KOŃMI I O KONIACH:
  – teoretyczny i praktyczny kurs jeździecki
  – nauka czyszczenia i innych zabiegów pielęgnacyjnych koni
  – minimum 4 godziny zajęć z końmi dziennie w tym 1 jazda dziennie na padoku lub w terenie
  – zabawy z ziemi, nauka sztuczek
  – dla chętnych własny (na czas obozu) koń do rozpieszczania, opieki i zabawy!
 •  inspirujące zabawy:

 

– kurs „końskie sztuczki” czyli jak nauczyć konia kopać piłkę, kłaniać się i podawać kapelusz oraz inne triki.

 – kurs prawopółkulowego rysunku koni

 – przygoda filmowa z końmi  – zostań aktorem lub statystą w prawdziwym filmie.

 

 – kreatywne zajęcia sportowe i artystyczne takie jak gry terenowe, podchody z końmi, rękodzieło, kabaret, wieczory karaoke, wspólne koncerty, dyskoteki, kino, wypieki artystyczne i wiele innych (wybór zajęć dostosowujemy do oczekiwań uczestników)

 • fachowa opieka instruktorska
 • ubezpieczenie


CENA:  6 dni 1900 PLN

Opis oferowanych diet i dopłaty:

podstawowa wegetariańska (warzywa częściowo z własnego ogrodu, jaja wiejskie lub eko, twaróg wiejski) 

🍃 mięsna eko (mięso wiejskie, głównie drób, jaj wiejskie lub eko, twaróg wiejski, warzywa częściowo z własnego ogrodu) – dopłata 150  zł/turnus tygodniowy

🍃 inne diety z dużą eliminacją np. wegańska – dopłata od 150 zł/turnus tygodniowy

 

Cena obejmuje: nocleg w pokojach gościnnych 3-6 osobowych bez pościeli (własny śpiwór, poduszka, prześcieradło) lub z pościelą (dopłata 20 zł/dziennie), 4 posiłki, jazdy konne – jedna dziennie na padoku lub w terenie, kurs jeździectwa naturalnego (codzienne zajęcia praktyczne i teoretyczne), własny koń do opieki i zabawy, możliwość udziału w opisanych powyżej zajęciach sportowych i artystycznych, fachową opiekę instruktorską, sesję zdjęciową z ulubionym koniem, ubezpieczenie. 

 

 


 

Jazdy. Wszystkie jazdy nadzoruje wykwalifikowany instruktor. Początkowe lekcje z asekuracją (ląża, uwiąz) trwają 1/2 godz. i odbywają się na ujeżdżalni. Jazda samodzielna na ujeżdżalni trwa godzinę lekcyjną.  Jazda samodzielna w terenie trwa godzinę zegarową lub wielokrotność.  W trakcie turnusu można awansować z grupy początkującej do zaawansowanej. Naukę rozpoczynamy bez siodeł (co ułatwia wyczucie konia, rozluźnienie i wykonywanie większości ćwiczeń); w siodłach uczymy stylu angielskiego i jeździmy w teren. Wszyscy uczestnicy pomagają przy koniach, zaawansowani – przy jazdach początkujących.


 


PROGRAM

Konie
Pod okiem instruktora młodzi miłośnicy koni będą nie tylko zdobywać i szlifować umiejętności jeździeckie ale przede wszystkim nauczą się zawierać przyjaźń z tymi mądrymi zwierzętami. Poznają psychologię końską i unikalny język, za pomocą którego porozumiewają się one ze sobą i starają się porozumieć z nami. Dowiedzą się jak opiekować się koniem, jak karmić, pielęgnować, siodłać itp. Poznają też „tajne” miejsca, których masaż uspokoi najdzikszego rumaka. Pokażemy im również jak bezstresowo nauczyć konia kłaniać się kopać piłkę czy innych sztuczek. Nasze konie szkolone metodami naturalnymi są posłuszne jeźdźcom nawet dosiadane bez siodeł i tranzelek. 

Program artystyczny
Kreatywni animatorzy poprowadzą dla dzieci nietuzinkowe zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne czy taneczne. Imprezy artystyczne, których tradycja ma u nas ponad 20 lat to: Wieczór talentów, Wieczór kabaretowy, Konkurs fryzur końskich, Wieczór naleśnikowy, wspólne pieczenie artystycznych chlebków, produkcja ekokosmetyków, warsztaty lalkarskie i wiele innych na każdym turnusie coś innego (zobacz: Galeria: Lato Muminków).

Rozpoczęcie i zakończenie obozu
Przyjęcie uczestników od godz. 17.  Obóz kończy się w niedzielę  o godz. 10.00.  Późniejszy odbiór dziecka wymaga wcześniejszego uzgodnienia z organizatorem i jest związany z dopłatą  dla osoby wyznaczonej do opieki nad dzieckiem.


 

WAŻNE INFORMACJE

Wzrost  koni i waga jeźdźców:

Mamy konie różnego wzrostu od 100 cm – 160 cm, większość między 130 a 155 cm

Waga jeźdźca do jakiej są przyzwyczajone,  to maksymalnie 70 kg. 

Co należy ze sobą koniecznie zabrać:

 • dobry humor i pozytywne nastawienie, a ponad to:
 • zaświadczenie lekarskie lub pisemne oświadczenie obojga rodziców lub opiekunów prawnych o braku przeciwwskazań do rekreacyjnej jazdy konnej.
 • śpiwór i poduszkę (lub za dopłatą 20 zł dziennie można skorzystać z naszej pościeli).

 

Warto też przywieźć:

 • wygodny strój do jazdy konnej,
 • gumowce,
 • atestowany kask (norma En – 1384), (można też wypożyczyć na miejscu toczek, ale własny, nieprzechodni i dobrze dopasowany kask, to zupełni inny poziom higieny i bezpieczeństwa),
 • torebkę typu nerka lub inną przypinaną w pasie na nagrody (potrzebne podczas pracy z ziemi) i oczywiście jak największy zapas końskich smakołyków :)
 • czapkę z daszkiem do ochrony przed słońcem,
 • strój przeciwdeszczowy,
 • strój kąpielowy,
 • środek przeciw atakom owadów – 2 opakowania (dla siebie i dla konia – taki sam, bo owady są te same :) najlepiej naturalny, zawierający olejki eteryczne bez szkodliwej chemii.
 • ulubiony instrument,
 • legitymację szkolną.

 

Warunki rezerwacji

 1. Rezerwacji dokonujemy wyłącznie mailowo: info@ekopensjonat.pl
 2. Miejsca są zarezerwowane w momencie powiadomienia nas o dokonaniu wpłaty 30% należnej kwoty. W przypadku wpłaty zadatku pozostałą sumę należy wpłacić nie później niż 30 dni przed przyjazdem.
 3. Za koszty pobytu i za zadatek na życzenie wystawiamy Fa Vat, o czym prosimy poinformować nas w chwili rezerwacji (nie wystawiamy Fa Vat z datami wstecznymi).

 

Należność proszę wpłacać:

przelewem na konto: Jacek Sosnowski
82 1050 1722 1000 0091 3231 5376

dla wpłacających zza granicy:
PL-82 1050 1722 1000 0091 3231 5376
SWIFT-INGBPLPW

 

Opłacenie rezerwacji jest potwierdzeniem zapoznania się z treścią strony i regulaminem.

Regulamin