FERIE ZIMOWE W STADNINIE 2021

 

„W pogoni za marzeniami … pomoc w ich spełnianiu, to nasza pasja!”

 

 


Ciepło, komfortowo, bezpiecznie.

Bogata oferta zajęć fakultatywnych.

Tyle czasu z końmi ile chcesz/własny koń do opieki i zabawy.

Byłeś/aś już u nas? Skorzystaj z upustu 100-300 zł :)


 

Wiek: uczestników: 11+ 

Poziom: grupa początkujący i zaawansowana

TERMINY:

Pobyty 6- lub 12-dniowe

 

18.01 – 24. 01

24.01 – 30. 01

01.02 – 07. 02

07.02 – 13.02

13.02 – 15. 02

15.02 – 27.02

 

 Zapraszamy na pełne przygód ferie w stadninie!

 

„nie sztuka wskoczyć na grzbiet konia, prawdziwa sztuka, to zdobyć jego zaufanie”

 

Przyjaźń, bliskość, zabawa, to wszystko znajdziecie w naszym stadzie. Duże konie, małe konie, kucyki, klacze, wałaszki – prawdziwa rodzinka, łącznie czeka na Was 18 koni, miłych, przyjaznych i spokojnych w tym 2 kucyki i 2 podrostki. Doświadczona i sympatyczna kadra instruktorska nauczy Was porozumiewać się z wrażliwym koniem bez bata, ostróg i wędzidła. Karmić go, pielęgnować i bawić się z nim, stopniowo budując opartą na zaufaniu trwałą więź, która zaowocuje doskonałym porozumieniem „na ziemi” i podczas jazdy.

 

Uczestnikom obozów zapewniamy:

 

 • BEZPIECZEŃSTWO i PROFESJONALIZM: wszystkie zajęcia z końmi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Na każdym turnusie jest ich co najmniej dwóch. Z racji wykształcenia medycznego zabezpieczamy też podstawową opiekę pielęgniarską. Mamy 20 lat doświadczenia w organizowaniu wypoczynku dla dzieci i prowadzeniu jazd konnych.  Nasze bezpieczne i doświadczone konie uwielbiają dzieci i są posłuszne  bez wędzideł. Ośrodek jest wyposażony w atestowane kaski oraz atestowane kamizelki ochronne, jednak, ze względu na różne rozmiary dorastającej młodzieży, zachęcamy do przywożenia własnego sprzętu ochronnego. 
  a
  a
  a

a
aaaaa

a

 • KOMFORT i WYGODĘ: zakwaterowanie wyłącznie w naszym domu, w nowych, wygodnych, czystych, ciepłych i widokowych mieszkaniach dwupokojowych z łazienkami.   Pokoje: 2, 4, 4 i 6 osobowy, trzy łazienki, 1 łazienka/5 osób. 
  a
  a
  a

 

 • PYSZNE I ZDROWE POSIŁKI (cztery dziennie),  kuchnię nadzoruje lekarz i możesz z nim uzgodnić (przed przyjazdem) z jakiego menu chcesz skorzystać. Możesz wybrać tradycyjne, ale także wegetariańskie, bezglutenowe itp. Organizujemy też imprezy kulinarno-artystyczne: pieczenie chlebków w wersji tradycyjnej i jako pieczony na ognisku brotstuck, Wieczór Naleśnikowy, Wieczór Pizzowy, Pancake Banquet, Festiwal Pierogowy itp., na każdym turnusie coś innego.

 

J
a
a

 • JAZDY KONNE I INNE ZAJĘCIA Z KOŃMI I O KONIACH:
  – teoretyczny i praktyczny kurs jeździectwa naturalnego z elementami klasyki i west.
  – 1-3 jazd dziennie (w zależności od wybranej opcji) w tym, w zależności od zaawansowania trening na padoku, doskonalenie dosiadu, równowagi, elementy ujeżdżenia, tereny, małe przeszkody terenowe, małe rajdy itp.
  – trening jeździecki wspomagany techniką video filmowanie, co umożliwi uczestnikom obserwację postępów i popełnianych błędów. Na zakończenie pobytu możliwość nagrania filmów i zdjęć.
  – dla chętnych CAŁY DZIEŃ Z KONIEM, nie tylko jazdy ale także karmienie, pielęgnacja, masaże, spacery, zabawy, nauka czytania /tak, konie bardzo chętnie uczą się czytać/ i wiele innych pomysłowych sztuczek :).

a

a

 

 •  PROPOZYCJA INSPIRUJĄCYCH KURSÓW:

 

kurs „końskie sztuczki” czyli jak nauczyć konia kopać piłkę, kłaniać się i podawać kapelusz oraz inne triki.

 

 

kurs naturalu (szczegóły w zakładce: Szkolenia), możliwość zdobycia odznaki „Zaklinacz koni” . Kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w której uczestniczą nasze młode konie. Poprzez poznanie i zrozumienie potrzeb koni i ich sposobu postrzegania świata, dążymy do nawiązania z nim relacji opartej nie na przemocy (jak w jeździectwie klasycznym) lecz na partnerstwie i zaufaniu.  Jeśli je zdobędziemy nawet zupełnie młody koń podąży za nami bez lęku wszędzie, gdzie go zaprosimy :)

 

kurs rysowania koni prawą półkulą (opcjonalnie)
a
a
a

a
a
a

 • przygoda filmowa z końmi – zostań aktorem lub statystą w prawdziwym filmie (opcjonalnie)

a
a
a

a

a
a

 • dla chętnych możliwość udziału w zajęciach fakultatywnych, takich jak kabaret, wieczory karaoke, wspólne koncerty,  kino, wypieki artystyczne i wiele innych
 • na zakończenie dla chętnych egzaminy na brązową lub srebrną odznakę „Zaklinacz koni”.
 • fachowa opieka instruktorska
 • ubezpieczenie

CENA: 

11oo zł opcja z jedną jazdą dziennie, możliwość dokupienia na miejscu zniżkowych karnetów do 3 jazd dziennie w cenie 30 zł/padok, 45 zł/teren, 25 zł /h/mini rajd

ZNIŻKI:

 • brązowa odznaka plus udział w zimowisku 2020 – zniżka 300 zł na pobyt 12 dniowy
 • srebrna odznaka plus udział w zimowisku 2020 – zniżka 400 zł na pobyt 12 dniowy
 • brązowa odznaka –  zniżka 100 zł, srebrna odznaka –  zniżka 200 zł 
 • za skuteczne polecenie naszego obozu – zniżka 100 zł (1 nowy uczestnik), 200 zł (dwóch).

Odznaki można zdobyć na naszych obozach z kursem naturalu.

UWAGA!

Zniżki, z wyj. zniżki za polecenie, obowiązują przy rezerwacji do końca października

 

 Dowiedz się jak skorzystać z naszych obozów taniej lub za darmo – śledź  zakładkę „PROMOCJE”!


Jazdy. Wszystkie jazdy nadzoruje wykwalifikowany instruktor. Początkowe lekcje z asekuracją (ląża, uwiąz) trwają 1/2 godz. i odbywają się na ujeżdżalni. Jazda samodzielna na ujeżdżalni trwa godzinę lekcyjną.  Jazda samodzielna w terenie trwa godzinę zegarową. W teren wyjeżdżają tylko zaawansowani. W trakcie turnusu można awansować z grupy początkującej do zaawansowanej. Naukę rozpoczynamy bez siodeł (co ułatwia wyczucie konia, rozluźnienie i wykonywanie większości ćwiczeń); w siodłach uczymy stylu angielskiego i jeździmy w teren. Wszyscy uczestnicy pomagają przy koniach, zaawansowani – przy jazdach początkujących.


CO NOWEGO W TYM ROKU:

Na każdym zimowisku oferujemy możliwość pogłębiania wiedzy o koniach i relacji z nimi ze światowej sławy mistrzami. W zeszłym roku była to Agata Wiatrowska https://www.horsesense.pl/ i kurs końskiej psychologii: „Odkryj tajemnice koni” . W tym roku naszym online’owym  gościem będzie Mosie Trewhitt  i kurs „The Liberated Horses”  – 12 dni praktycznych ćwiczeń z koniem w kierunku Liberty Horsemanship.  https://www.libertyhorsemanship.com

 • Marzenie o relacji opartej na wolności rozwija się. Liberty Natural Horsemanship to wspaniała przygoda, w stronę której zmierzamy. Co to takiego zobacz tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=QmyhqnOoqts. I co to daje tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=aMuqG70y78g
 • śledź nasz kanał. Wkrótce pojawia się tam kolejne filmiki z naszych trenigów Liberty z ziemi i na koniu.
  https://www.youtube.com/channel/UC16FfAkiQBWciOF6HH8yBJA

 

Uwaga!

Zmienione godziny rejestracji i wyjazdu!!!

Pobyt rozpoczyna obiad w dniu przyjazdu, rejestracja uczestników od godziny 14-tej. Pobyt kończy śniadanie w dniu wyjazdu o godz. 9.00, odbiór uczestników do godziny 10-tej.

 


PROGRAM

Konie
Pod okiem instruktora młodzi miłośnicy koni będą nie tylko zdobywać i szlifować umiejętności jeździeckie ale przede wszystkim nauczą się zawierać przyjaźń z tymi mądrymi zwierzętami. Poznają psychologię końską i unikalny język, za pomocą którego porozumiewają się one ze sobą i starają się porozumieć z nami. Dowiedzą się jak opiekować się koniem, jak karmić, pielęgnować, siodłać itp. Poznają też „tajne” miejsca, których masaż uspokoi najdzikszego rumaka. Pokażemy im również jak bezstresowo nauczyć konia kłaniać się kopać piłkę czy innych sztuczek. Nasze konie szkolone metodami naturalnymi są posłuszne jeźdźcom nawet dosiadane bez siodeł i tranzelek. Obóz przeznaczony jest dla osób początkujących i zaawansowanych (dwie grupy).

Program artystyczny
Do Waszej dyspozycji jest całe nasze artystyczne zaplecze umożliwiające zorganizowanie Wieczoru Kabaretowego, Muzycznego czy po prostu karaoke. Chętnie też upieczemy z Wami chleb lub stworzymy jakieś nieprzemijające dzieło, jeśli znajdą się jacyś miłośnicy sztuk plastycznych. Ciekawą propozycją łączącą pasję do koni i rękodzieła są warsztaty wyplatania siatek na siano. Jeśli potrafisz coś szczególnego zabierz potrzebne rekwizyty, gdyż będziesz miał szansę autoprezentacji podczas  „Wieczoru talentów”.  Oczywiście nieodłącznym elementem naszych obozów są Wieczory w Tipi lub ogniska.

Program sportowy

Oprócz gier z końmi i zabaw na koniach, kuligów oraz typowych obozowych zabaw na świeżym powietrzu, niezapomnianych wrażeń może (przy dobrych warunkach śniegowych) dostarczyć horseboarding, czyli jazda za koniem na desce snowboardowej (lub nartach). Przy odpowiedniej pogodzie dysponujemy też bezpiecznym lodowiskiem.

Rozpoczęcie i zakończenie pobytu
Przyjęcie uczestników: rejestracja odbywa się w godzinach 14-15. Po obiedzie uczestnicy zapoznają się z końmi i ośrodkiem. Następnie  podczas pierwszych zajęć z końmi są dzieleni na grupy w zależności od poziomu zaawansowania. Pobyt kończy śniadanie w dniu wyjazdu, odbiór uczestników  do godziny 12-tej.

Najlepszy scenariusz z pewnością napisze samo życie.


PRZYKŁADOWY PLAN DNIA 

 • 08.00 dla chętnych udział w spędzaniu i karmieniu koni
 • 09.00 śniadanie
 • 10.00 czyszczenie, masaż koni, zabawy z ziemi/jazda konna
 • 11.30 Drugie śniadanie
 • 12.00 Szkółka jeździecka
 • 13.00 zabawy z końmi, nauka sztuczek/jazda konna/gry i zabawy sportowe
 • 14.00 Obiad
 • 14.30 Sjesta
 • 15.30 Zajęcia przy koniu, natural, masaż, stretching/fakultatywnie zajęcia artystyczne lub sportowe
 • 16.30 jazda konna/fakultatywnie zajęcia artystyczne lub sportowe
 • 18.00 Kolacja
 • 20.00 Końska wideoteka, wieczory przy ognisku lub kominku, kabaret, wieczory kulinarne lub artystyczne, konkursy itp.
 • 22.00 Toaleta i cisza nocna

Szczegółowy program zajęć Wakacyjnej Szkoły Jeździeckiej „Apacz”

 • Poniedziałek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani). (Program zajęć na ujeżdżalni patrz poniżej). Zajęcia teoretyczne: podstawy końskiej psychologii, sztuka porozumiewania się językiem ciała i wynikające ze znajomości końskiej psychiki zasady bezpieczeństwa.
 • Wtorek– Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: podstawy końskiej psychologii, sztuka porozumiewania się językiem ciała i wynikające ze znajomości końskiej psychiki zasady bezpieczeństwa.
 • Środa – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani), oraz zajęcia teoretyczne: podstawowe czynności pielęgnacyjne przed jazdą i po jeździe, narzędzia i przybory do pielęgnacji konia. Podstawowe części ciała konia. Czyszczenie konia przed i po jeździe. Sprzęt jeździecki. Różne typy siodeł i ogłowi.
 • Czwartek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: obserwacja stada na wybiegu. Rozpoznawanie nastroju i kondycji zdrowotnej konia. Główne części rzędu końskiego (ogólnoużytkowe)
 • Piątek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren moga wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: ogólne wiadomości o zasadach żywienia koni. Choroby i narowy koni spowodowane niewłaściwą pielęgnacją.
 • Sobota – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren moga wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: zasady ruchu na ujeżdżalni, figury i inne podstawowe komendy prowadzącego. Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wyjazdów w teren.
 • Niedziela – „Końska niedziela” czyli dzień wolny od jazd.
  a
  a

TRENING NA UJEŻDŻALNI OBEJMUJE:

 • podstawowe ćwiczenia kształtujące prawidłowy dosiad, równowagę i koordynację ruchową
 • naukę/korektę prawidłowego dosiadu we wszystkich chodach
 • naukę/korektę prawidłowego powodowania koniem (kierowania)
 • naukę półsiadu i przejazdu przez drągi oraz cavaletti
 • elementy ujeżdżenia i skoków
 • jazda na oklep i w siodle, elementy naturalu, westernu i stylu angielskiego
 • nauka prawidłowego zachowania podczas wyjazdów w teren
 • nauka kierowania konia wzrokiem, oddechem, napięciem mięśni i ich rozluźnieniem
 • nauka jazdy na cordeo
 • (prawie) wszystko o lążowaniu i pracy z liną. Round pen i odwrotny round pen.
 • (prawie) wszystko o partnerstwie (bycie z koniem, zabawy i praca z ziemi)
 • podstawowe i zaawansowane ćwiczenia z zakresu metod opartych na wzmocnieniu dodatnim i wygaszeniu ujemnym.
 • trening z użyciem klikera z ziemi i z grzbietu konia
 • zapoznanie się z metodami opartymi na wzmocnieniu ujemnym (jeździectwo klasyczne, natural: Monty Roberts, Pat Parelli, JNBT itp.)

 


WAŻNE INFORMACJE

 

Wzrost i waga:

 • Mamy konie różnego wzrostu od 100 cm – 170 cm, większość między 130 a 155 cm
 • Waga jeźdźca do jakiej są przyzwyczajone,  to maksymalnie 70 kg. Jeśli Twoja waga jest większa nie martw się. Wypożyczymy dla Ciebie odpowiedniego konia z zaprzyjaźnionej stadniny. Będzie to wymagało dopłaty 50 zł dziennie, lub 25 za 2 osoby dziennie.  Podobnie jeśli lubisz konie ponad 160 cm. Zapotrzebowanie na większego konia trzeba zgłaszać wcześniej.

Co należy ze sobą koniecznie zabrać:

 • dobry humor i pozytywne nastawienie, a ponad to:
 • zaświadczenie lekarskie lub pisemne oświadczenie obojga rodziców lub opiekunów prawnych o braku przeciwwskazań do rekreacyjnej jazdy konnej

Warto też przywieźć:

 • wygodny strój do jazdy konnej,
 • ciepłe buty za kostkę lub do kolan, z gładką podeszwą i małym obcasikiem, ewentualnie mogą je zastąpić zwykłe ocieplane gumowce,
 • atestowany kask (norma En – 1384), (można też wypożyczyć na miejscu toczek, ale własny, nieprzechodni i dobrze dopasowany kask, to zupełni inny poziom higieny i bezpieczeństwa),
 • torebkę typu nerka lub inną przypinaną w pasie na nagrody (potrzebne podczas pracy z ziemi) i oczywiście jak największy zapas końskich smakołyków :)
 • strój przeciwdeszczowy,
 • strój kąpielowy na wypadek wyjazdu do aquqparku,
 • łyżwy (przy odpowiedniej pogodzie mamy bezpieczne „domowe” lodowisko),
 • snowboard – jazda na desce za koniem to wspaniała zabawa!
 • ulubiony instrument,
 • legitymację szkolną.

Warunki rezerwacji

 1. Rezerwacji dokonujemy wyłącznie mailowo: info@ekopensjonat.pl
 2. Miejsca są zarezerwowane w momencie powiadomienia nas o dokonaniu wpłaty 30% należnej kwoty. W przypadku wpłaty zadatku pozostałą sumę należy wpłacić nie później niż 30 dni przed przyjazdem.
 3. Za koszty pobytu i za zadatek na życzenie wystawiamy Fa Vat, o czym prosimy poinformować nas w chwili rezerwacji (nie wystawiamy Fa Vat z datami wstecznymi).

Należność proszę wpłacać:

przelewem na konto: Jacek Sosnowski
82 1050 1722 1000 0091 3231 5376

dla wpłacających zza granicy:
PL-82 1050 1722 1000 0091 3231 5376
SWIFT-INGBPLPW

 

KARTA ZGŁOSZENIA [pobierz]

REGULAMIN [pobierz]

 Opłacenie rezerwacji jest potwierdzeniem zapoznania się z treścią strony i regulaminem.