„FUN-HORSE 2023”

 

„W pogoni za marzeniami … dla nas jazda konna, to coś więcej niż sport,
to prawdziwa pasja i sposób na życie”

Poznaj nas i nasze konie na: https://www.youtube.com/channel/UC16FfAkiQBWciOF6HH8yBJA

 

Wiek: uczestników: 11+ 
Poziom: grupa początkujący i zaawansowana
Liczba miejsc: 8

 

TERMINY:

 

MAJÓWKA i DŁUGI WEEKEND BOŻE CIAŁO  

28.04 – 3.05 (5 dni) 1500 zł
28.04 – 7.05 (9 dni) 2400 zł

07.06 – 11.06 (4 dni) 1400 zł

 

 

 

I. 25.06 – 5.07 (10 dni) (obóz z rajdami, prowadzony przez p. Kalinę Witkowską!) (12+) 

II. 17.07 – 23.07 (6 dni) (obóz z kursem naturalu) (11+) 

III. 24.07 – 30.07 (6 dni) (obóz „Wodzowski”) (11+) 

IV. 30.07 – 05.08 (6 dni) (obóz „Wodzowski”) (11+) 

V. 06.08 – 12.08 (6 dni) (obóz z kursem naturalu) (11+)

VI. 13.08 – 19.08 (6 dni) (obóz z kursem naturalu) (11+) 

VII. 19.08 – 25.08 (6 dni) 

VIII. 25.08 – 31.08 (6 dni) 

 

 

Nasza oferta w skrócie :)

WAKACJE WŚRÓD SZCZĘŚLIWYCH KONI, to  niezwykła przygoda! Prawdziwa magia i niezapomniane chwile :) (patrz fb).  Zabawy z ziemi, padok, tereny.  Kurs naturalu i ciekawe warsztaty (patrz lista poniżej).  Podchody na koniach i klimatyczne wyjazdy na wschód słońca. To pławienie koni i wędrówka w nieznane. To relacja z wybranym przez Ciebie ulubieńcem, dzięki której nauczysz się  za pomocą intencji i oddechu wpływać na jego ruch, dowiesz się jak poprosić, aby się położył lub „przybił żółwika” (zobacz sztuczki naszych koni na naszym kanale YT). To empatyczna i doświadczona kadra. To wieczory kulinarno-artystyczne i jazdy muzyczne („Wodzowskie”) To 2 jazdy dziennie i tyle czasu z ulubionym koniem ile tylko zechcesz. To sesje zdjęciowe z galopów na cordeo jeśli już potrafisz, a jeśli nie to będziesz miał szansę się nauczyć. Noclegi w pokojach z łazienkami 4 i 6 os. trzeba mieć własny śpiwór i poduszkę. Oczywiście będzie, jak zwykle, pyszne jedzonko, menu elastyczne, czyli na początku uzgadniamy na co macie ochotę, 4 posiłki.  Czeka na Was 20 koni w tym nowy źrebaczek (zobacz filmiki na fb) i niespodzianka – mamy nowego kotka przytulasa (chcesz  poznać Bonifacego? zajrzyj na fb :) ).  

Warsztaty: podstawy naturalu; opieka i pielęgnacja; masaż, stretching; komunikacja empatyczna (wg programu NVC); jak nauczyć konia trików (praca z klikerem) i inne patrz niżej.

Wiek: 11+

Koszt jednego turnusu (6 dni):  1800 (zniżki patrz niżej) ( lub z jedną jazdą 1600 zł)

Rejestracja od 16.00, zakończenie o 10.00.

Zapisy: 606613089, 660574475, info@ekopensjonat.pl

 

A teraz dla nowych oferta szczegółowa :)

 

 

 

Zapraszamy na pełne przygód wakacje na rancho!

„nie sztuka wskoczyć na grzbiet konia, prawdziwa sztuka, to zdobyć jego zaufanie”

 

Przyjaźń, bliskość, zabawa, to wszystko znajdziecie w naszym stadzie. Duże konie, małe konie, kucyki, klacze, wałaszki – prawdziwa rodzinka, łącznie czeka na Was 20 koni, miłych, przyjaznych i spokojnych. Doświadczona i sympatyczna kadra instruktorska nauczy Was porozumiewać się z wrażliwym koniem bez bata, ostróg i wędzidła. Karmić go, pielęgnować i bawić się z nim, stopniowo budując opartą na zaufaniu trwałą więź, która zaowocuje doskonałym porozumieniem „na ziemi” i podczas jazdy.

 

Uczestnikom zapewniamy:

 

 • BEZPIECZEŃSTWO i PROFESJONALIZM: wszystkie zajęcia z końmi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Z racji wykształcenia medycznego zabezpieczamy też podstawową opiekę pielęgniarską. Mamy 20 lat doświadczenia w organizowaniu wypoczynku dla dzieci i prowadzeniu jazd konnych.  Nasze bezpieczne i doświadczone konie uwielbiają dzieci i są posłuszne nawet bez wędzideł. Ośrodek jest wyposażony w atestowane kaski oraz atestowane kamizelki ochronne, jednak, ze względu na różne rozmiary dorastającej młodzieży, zachęcamy do przywożenia własnego sprzętu ochronnego.
  a

a

 • KOMFORT i WYGODĘ: zakwaterowanie wyłącznie w pokojach gościnnych – nowych, wygodnych, czystych, ciepłych i widokowych.   Pokoje: 4-6 osobowe z łazienkami, 1 łazienka/5 osób.
  a
  a

 

 • PYSZNE I ZDROWE POSIŁKI (cztery dziennie),  kuchnię nadzoruje lekarz i możesz z nim uzgodnić (przed przyjazdem) z jakiego menu chcesz skorzystać.  Organizujemy też imprezy kulinarno-artystyczne: pieczenie chlebków w wersji tradycyjnej i jako pieczony na ognisku brotstuck, Wieczór Naleśnikowy, Wieczór Pizzowy, Pancake Banquet, Festiwal Pierogowy itp., na każdym turnusie coś innego.

 

 

J
a

 • JAZDY KONNE I INNE ZAJĘCIA Z KOŃMI I O KONIACH:
  – teoretyczny i praktyczny kurs jeździecki 
  –  w zależności od zaawansowania trening na padoku, doskonalenie dosiadu, równowagi, elementy ujeżdżenia, małe skoki, jazda bez wędzidła, cordeo, liberty, tereny, przeszkody terenowe, małe rajdy itp.
  – trening jeździecki wspomagany techniką video filmowanie, co umożliwi uczestnikom obserwację postępów i popełnianych błędów. Na zakończenie pobytu możliwość nagrania filmów i zdjęć.
  – dla chętnych CAŁY DZIEŃ Z KONIEM, własny (na czas pobytu) koń do rozpieszczania, opieki i zabawy!

 

 •  PROPOZYCJA INSPIRUJĄCYCH KURSÓW:

 

kurs „końskie sztuczki” czyli jak nauczyć konia kopać piłkę, kłaniać się i podawać kapelusz oraz inne triki.

 

kurs naturalu (dotyczy turnusów z kursem naturalu, szczegóły w zakładce: Szkolenia), możliwość zdobycia odznaki „Zaklinacz koni” . Kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w której uczestniczą nasze młode konie. Poprzez poznanie i zrozumienie potrzeb koni i ich sposobu postrzegania świata, dążymy do nawiązania z nim relacji opartej nie na przemocy/presji  (jak w jeździectwie klasycznym) lecz na partnerstwie i zaufaniu.  Jeśli je zdobędziemy nawet zupełnie młody koń podąży za nami bez lęku wszędzie, gdzie go zaprosimy :)

 

kurs rysowania koni prawą półkulą (dotyczy turnusu artystyczno-konnego, szczegóły w zakładce: Szkolenia)
a

a
a

 • przygoda filmowa z końmi  – zostań aktorem lub statystą w prawdziwym filmie.

a

a

a
a

 • dla chętnych możliwość udziału w zajęciach artystycznych takich jak kabaret, wieczory karaoke, wspólne koncerty, dyskoteki, kino, wypieki artystyczne i wiele innych (obozy „Wodzowskie”)
 • na zakończenie zawody jeździeckie na wesoło lub podchody na koniach
 • fachowa opieka instruktorska
 • ubezpieczenie

CENA:

Turnusy 6-dniowe  1800 PLN, dwa turnusy zniżka 100 zł

Turnusy 10-dniowe – 2950 PLN 

 

ZNIŻKI :

 • stali bywalcy przy dłuższych pobytach – zniżki od 200 zł lub podobnie jak w zeszłym roku możliwość bezpłatnego udziału w weekendzie (posiadacze brązowej odznaki) lub w całym turnusie (posiadacze srebrnej odznaki).

Uwaga!

Zniżki na wypoczynek wakacyjny obowiązują przy rezerwacji do końca marca i nie sumują się. 

Cennik obowiązuje do końca kwietnia.

 

Opis oferowanych diet i dopłaty:

podstawowa tradycyjna lub wegetariańska (warzywa częściowo z własnego ogrodu, jaja wiejskie, twaróg wiejski) – bez dopłaty

🍃 mięsna eko (mięso wiejskie, głównie drób, jaja wiejskie lub eko, twaróg wiejski, warzywa częściowo z własnego ogrodu) – dopłata 150 zł/turnus tygodniowy

🍃 inne diety eko i diety z dużą eliminacją np. wegańska – dopłata od 150 zł/turnus tygodniowy

 

Cena obejmuje: nocleg w pokojach gościnnych 4-6 osobowych bez pościeli (własny śpiwór, poduszka, prześcieradło) lub z pościelą* (dopłata 20 zł/dziennie), 4 posiłki (dwudaniowe śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, kolacja), jazdy konne – dwie dziennie (lub 1 w wariancie tańszym) na padoku lub w terenie, kurs jeździectwa naturalnego (codzienne zajęcia praktyczne i teoretyczne – na obozach z kursem), własny koń do opieki i zabawy, możliwość udziału w opisanych powyżej zajęciach sportowych i artystycznych, fachowa opiekę instruktorską, ubezpieczenie. 

 

*nie polecamy, ze względu na to, że z powodu nowych przepisów trzeba ją prać  w silnych środkach chemicznych nieprzyjaznych dla zdrowia oraz środowiska.

 

 Dowiedz się jak skorzystać z naszych obozów taniej lub za darmo – śledź  zakładkę „PROMOCJE”!


Jazdy. Wszystkie jazdy nadzoruje wykwalifikowany instruktor. Początkowe lekcje z asekuracją (ląża, uwiąz) trwają 1/2 godz. i odbywają się na ujeżdżalni. Jazda samodzielna na ujeżdżalni trwa godzinę lekcyjną.  Jazda samodzielna w terenie trwa godzinę zegarową lub wielokrotność. W teren wyjeżdżają tylko zaawansowani. W trakcie turnusu można awansować z grupy początkującej do zaawansowanej. Naukę rozpoczynamy bez siodeł (co ułatwia wyczucie konia, rozluźnienie i wykonywanie większości ćwiczeń); w siodłach uczymy stylu angielskiego i jeździmy w teren. Wszyscy uczestnicy pomagają przy koniach, zaawansowani – przy jazdach początkujących.

 


CO NOWEGO W TYM ROKU:

To zagadka, która wyjaśni się wkrótce :)

Śledżcie naszego facebook  :)

a poza tym:

 

 • nowe inspiracje do zabaw z koniem z ziemi – w tym roku będziemy kontynuować  treningi w kierunku  „liberty”. Co to takiego? Zobacz tutaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=QmyhqnOoqts. I co to daje tutaj:

 

 


PROGRAM

Konie
Pod okiem instruktora młodzi miłośnicy koni będą nie tylko zdobywać i szlifować umiejętności jeździeckie ale przede wszystkim nauczą się zawierać przyjaźń z tymi mądrymi zwierzętami. Poznają psychologię końską i unikalny język, za pomocą którego porozumiewają się one ze sobą i starają się porozumieć z nami. Dowiedzą się jak opiekować się koniem, jak karmić, pielęgnować, siodłać itp. Poznają też „tajne” miejsca, których masaż uspokoi najdzikszego rumaka. Pokażemy im również jak bezstresowo nauczyć konia kłaniać się kopać piłkę czy innych sztuczek. Nasze konie szkolone metodami naturalnymi są posłuszne jeźdźcom nawet dosiadane bez siodeł i tranzelek. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących i zaawansowanych (dwie grupy).

Program artystyczny
Do Waszej dyspozycji jest też całe nasze artystyczne zaplecze umożliwiające zorganizowanie Wieczoru Kabaretowego, Muzycznego czy po prostu karaoke. Chętnie też upieczemy z Wami chleb lub stworzymy jakieś nieprzemijające dzieło, jeśli znajdą się jacyś miłośnicy sztuk plastycznych. Jeśli potrafisz coś szczególnego zabierz potrzebne rekwizyty, gdyż będziesz miał szansę autoprezentacji podczas  „Wieczoru talentów”.  

Rozpoczęcie i zakończenie pobytu
Rejestracja uczestników od godz. 16.00. Zakończenie w godz. 10-11. Późniejszy odbiór uczestnika wymaga wcześniejszego uzgodnienia z organizatorem.


Szczegółowy PLAN SZKOLENIA:

 • Dzień pierwszy – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani). (Program zajęć na ujeżdżalni patrz poniżej). Zajęcia teoretyczne: podstawy końskiej psychologii, sztuka porozumiewania się językiem equus i wynikające ze znajomości końskiej psychiki zasady bezpieczeństwa.
 • Dzień drugi– Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: podstawy końskiej psychologii, sztuka porozumiewania się językiem equus i wynikające ze znajomości końskiej psychiki zasady bezpieczeństwa.
 • Dzień trzeci – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani), oraz zajęcia teoretyczne: podstawowe czynności pielęgnacyjne przed jazdą i po jeździe, narzędzia i przybory do pielęgnacji konia. Podstawowe części ciała konia. Siodłanie i zakładanie ogłowia, zdejmowanie siodła i ogłowia, czyszczenie konia przed i po jeździe.
 • Dzień czwarty – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: obserwacja stada na wybiegu. Rozpoznawanie nastroju i kondycji zdrowotnej konia. Główne części rzędu końskiego (ogólnoużytkowe)
 • Dzień piąty – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: ogólne wiadomości o zasadach żywienia koni. Choroby i narowy koni spowodowane niewłaściwą pielęgnacją.
 • Dzień szósty – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: zasady ruchu na ujeżdżalni, figury i inne podstawowe komendy prowadzącego. Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wyjazdów w teren.Niedziela – „Końska niedziela” czyli dzień wolny od jazd (niedziela lub inny dzień siódmy).
  a
  a

TRENING NA UJEŻDŻALNI OBEJMUJE:

 • podstawowe ćwiczenia kształtujące prawidłowy dosiad, równowagę i koordynację ruchową
 • naukę/korektę prawidłowego dosiadu we wszystkich chodach
 • naukę/korektę prawidłowego powodowania koniem (kierowania)
 • naukę półsiadu i przejazdu przez drągi oraz cavaletti
 • elementy ujeżdżenia i skoków
 • jazda na oklep i w siodle, elementy naturalu, westernu i stylu angielskiego
 • nauka prawidłowego zachowania podczas wyjazdów w teren
 • nauka kierowania konia wzrokiem, oddechem, napięciem mięśni i ich rozluźnieniem
 • nauka jazdy na cordeo
 • (prawie) wszystko o lążowaniu i pracy z liną
 • (prawie) wszystko o partnerstwie (bycie z koniem, zabawy i praca z ziemi)
 • podstawowe i zaawansowane ćwiczenia z zakresu metod opartych na wzmocnieniu dodatnim 
 • trening z użyciem klikera z ziemi i z grzbietu konia
 • zapoznanie się z metodami opartymi na wzmocnieniu ujemnym (Monty Roberts, Pat Parelli itp. w Polsce JNBT)

 

WAŻNE INFORMACJE

Rozpoczęcie i zakończenie pobytu
Rejestracja uczestników od godz. 16.00. Zakończenie w godz. 10-11. Późniejszy odbiór uczestnika wymaga wcześniejszego uzgodnienia z organizatorem.

 

Wzrost i waga:

Mamy konie różnego wzrostu od 100 cm – 170 cm, większość między 130 a 155 cm

Waga jeźdźca do jakiej są przyzwyczajone,  to maksymalnie 70 kg. 

 

Co należy ze sobą koniecznie zabrać:

 • dobry humor i pozytywne nastawienie, a ponad to:
 • dokumenty, które przesyłamy do wypełnienia po dokonaniu zgłoszenia na maila (karta i umowa).
 • śpiwór i poduszkę (lub za dopłatą 20 zł dziennie można skorzystać z naszej pościeli).

 

Warto też przywieźć:

 • wygodny strój do jazdy konnej (najlepiej dres),
 • gumowce,
 • atestowany kask (norma En – 1384), (można też wypożyczyć na miejscu toczek, ale własny, nieprzechodni i dobrze dopasowany kask, to zupełni inny poziom higieny i bezpieczeństwa),
 • torebkę typu nerka lub inną przypinaną w pasie na nagrody (potrzebne podczas pracy z ziemi) i oczywiście jak największy zapas końskich smakołyków bez cukru, najlepiej marchewek :)
 • czapkę z daszkiem do ochrony przed słońcem,
 • strój przeciwdeszczowy,
 • strój kąpielowy,
 • środek przeciw atakom owadów – 2 opakowania (dla siebie i dla konia – taki sam, bo owady są te same :), najlepiej naturalny sporządzony z olejków eterycznych, bez szkodliwej chemii,
 • ulubiony instrument,
 • legitymację szkolną.

 

Warunki rezerwacji

 1. Rezerwacji dokonujemy wyłącznie mailowo: info@ekopensjonat.pl
 2. Miejsca są zarezerwowane w momencie powiadomienia nas o dokonaniu wpłaty 30% należnej kwoty. W przypadku wpłaty zadatku pozostałą sumę należy wpłacić nie później niż 30 dni przed przyjazdem.
 3. Za koszty pobytu i za zadatek na życzenie wystawiamy Fa Vat, o czym prosimy poinformować nas w chwili rezerwacji (nie wystawiamy Fa Vat z datami wstecznymi).

 

Należność proszę wpłacać:

przelewem na konto: Jacek Sosnowski
82 1050 1722 1000 0091 3231 5376

dla wpłacających zza granicy:
PL-82 1050 1722 1000 0091 3231 5376
SWIFT-INGBPLPW

 Opłacenie rezerwacji jest potwierdzeniem zapoznania się z treścią strony i regulaminem.

Regulamin