„FUN-HORSE 2020”

 

„W pogoni za marzeniami … dla nas jazda konna, to coś więcej niż sport,
to prawdziwa pasja i sposób na życie”

Poznaj nas i nasze konie na: https://www.youtube.com/channel/UC16FfAkiQBWciOF6HH8yBJA

 

Wiek: uczestników: 11+ (młodsze dzieci patrz zakładka „Lato w krainie mówiących koni”)
Poziom: grupa początkujący i zaawansowana

TERMINY:

 

29.06-05.07 (obóz  konny, dla chętnych udział w Rajdach „gwiaździstych lub wędrownych”) (16 miejsc)

06.07-18.07 (obóz konny z kursem naturalu) (8 miejsc)

20.07 – 26.07 (obóz konny z kursem naturalu) (8 miejsc)

27.07-02.08 (obóz konnych z kursem naturalu) (8 miejsc)

03.08-09.08 (obóz konnych z kursem naturalu) (8 miejsc)

24.08-30.08 (obóz konnych z kursem naturalu) (8 miejsc)


10.08-16.08 (obóz konnych z kursem naturalu, zgłoszenia https://www.naturalhorses-dduda.com/

17.08.08 – 23.08 (obóz z kursem naturalu i rajdami, zgłoszenia https://www.naturalhorses-dduda.com/


24.08-30.08 (zaawansowani, obóz rajdowy, patrz zakładka Maxi Horse) (8 miejsc)

 

 

 

Zapraszamy na pełne przygód wakacje na rancho!

„nie sztuka wskoczyć na grzbiet konia, prawdziwa sztuka, to zdobyć jego zaufanie”

 

Przyjaźń, bliskość, zabawa, to wszystko znajdziecie w naszym stadzie. Duże konie, małe konie, kucyki, klacze, wałaszki – prawdziwa rodzinka, łącznie czeka na Was 17 koni, miłych, przyjaznych i spokojnych. Doświadczona i sympatyczna kadra instruktorska nauczy Was porozumiewać się z wrażliwym koniem bez bata, ostróg i wędzidła. Karmić go, pielęgnować i bawić się z nim, stopniowo budując opartą na zaufaniu trwałą więź, która zaowocuje doskonałym porozumieniem „na ziemi” i podczas jazdy.

 

Uczestnikom obozów zapewniamy:

 

 • BEZPIECZEŃSTWO i PROFESJONALIZM: wszystkie zajęcia z końmi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Z racji wykształcenia medycznego zabezpieczamy też podstawową opiekę pielęgniarską. Mamy 20 lat doświadczenia w organizowaniu wypoczynku dla dzieci i prowadzeniu jazd konnych.  Nasze bezpieczne i doświadczone konie uwielbiają dzieci i są posłuszne nawet bez wędzideł. Ośrodek jest wyposażony w atestowane kaski oraz atestowane kamizelki ochronne, jednak, ze względu na różne rozmiary dorastającej młodzieży, zachęcamy do przywożenia własnego sprzętu ochronnego.
  a

a

 • KOMFORT i WYGODĘ: zakwaterowanie wyłącznie w pokojach gościnnych – nowych, wygodnych, czystych, ciepłych i widokowych.   Pokoje: 2, 4, 4 i 6 osobowy, trzy łazienki, 1 łazienka/5 osób.
  a
  a

 

 • PYSZNE I ZDROWE POSIŁKI (cztery dziennie),  kuchnię nadzoruje lekarz i możesz z nim uzgodnić (przed przyjazdem) z jakiego menu chcesz skorzystać. Możesz wybrać tradycyjne, ale także wegetariańskie, bezglutenowe itp. Organizujemy też imprezy kulinarno-artystyczne: pieczenie chlebków w wersji tradycyjnej i jako pieczony na ognisku brotstuck, Wieczór Naleśnikowy, Wieczór Pizzowy, Pancake Banquet, Festiwal Pierogowy itp., na każdym turnusie coś innego.

 

J
a

 • JAZDY KONNE I INNE ZAJĘCIA Z KOŃMI I O KONIACH:
  – teoretyczny i praktyczny kurs jeździecki (styl angielski i natural z elementami west)
  – 2 jazdy dziennie w tym, w zależności od zaawansowania trening na padoku, doskonalenie dosiadu, równowagi, elementy ujeżdżenia, skoki, tereny, przeszkody terenowe, małe rajdy itp.
  – trening jeździecki wspomagany techniką video filmowanie, co umożliwi uczestnikom obserwację postępów i popełnianych błędów. Na zakończenie pobytu możliwość nagrania filmów i zdjęć.
  – dla chętnych CAŁY DZIEŃ Z KONIEM, własny (na czas obozu) koń do rozpieszczania, opieki i zabawy!

 

 •  PROPOZYCJA INSPIRUJĄCYCH KURSÓW:

 

kurs „końskie sztuczki” czyli jak nauczyć konia kopać piłkę, kłaniać się i podawać kapelusz oraz inne triki.

 

kurs naturalu (dotyczy turnusów z kursem naturalu, szczegóły w zakładce: Szkolenia), możliwość zdobycia odznaki „Zaklinacz koni” (płatna 50 zł). Kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w której uczestniczą nasze młode konie. Poprzez poznanie i zrozumienie potrzeb koni i ich sposobu postrzegania świata, dążymy do nawiązania z nim relacji opartej nie na przemocy (jak w jeździectwie klasycznym) lecz na partnerstwie i zaufaniu.  Jeśli je zdobędziemy nawet zupełnie młody koń podąży za nami bez lęku wszędzie, gdzie go zaprosimy :)

 

kurs rysowania koni prawą półkulą (dotyczy turnusu artystyczno-konnego, szczegóły w zakładce: Szkolenia)
a

a
a

 • przygoda filmowa z końmi  – zostań aktorem lub statystą w prawdziwym filmie.

a

a

a
a

 • dla chętnych możliwość udziału w zajęciach artystycznych takich jak kabaret, wieczory karaoke, wspólne koncerty, dyskoteki, kino, wypieki artystyczne i wiele innych
 • na zakończenie zawody jeździeckie na wesoło lub podchody na koniach
 • fachowa opieka instruktorska
 • ubezpieczenie

CENA:

Turnusy I, IV, V, VI (7 dni): 1200 zł

Turnus II (13 dni): 2100 zł

Turnus III (3 tygodnie): 3650 zł

 

ZNIŻKI:

 • osoby, które odwiedzają swoje konie  nie tylko w lecie posiadające odznakę „Zaklinacz koni” zniżka: 300 zł (dla posiadaczy brązowej), 400 zł (dla posiadaczy srebrnej) na obozy ponad tygodniowe.
 • za skuteczne polecenie naszego obozu – zniżka 100 zł (1 nowy uczestnik), 200 zł (dwóch).
 • za posiadanie odznaki „Zaklinacz koni” – zniżka 100 zł (brązowej), 200 zł (srebrnej), 300 zł (złotej) na wszystkie nasze obozy z wyj. rajdowych. Odznaki można zdobyć na naszych obozach z kursem naturalu (w tym roku także podczas zimowiska i majówki)

Uwaga!

Zniżki na wypoczynek wakacyjny obowiązują przy rezerwacji do końca kwietnia.

Zniżki z poszczególnych podpunktów nie sumują się (z wyj. udział w zimowisku/majówce/rajdzie plus odznaka).

 

Dodatkowe jazdy: 30 zł/ nauka na padoku, 50 zł jazda w terenie,  rajdy  od 3 godzin wzwyż dopłata 20 zł/godzinę (posiadający odznakę uczestnicy zimowiska –  indywidualne zniżki na rajdy) a
a

 Dowiedz się jak skorzystać z naszych obozów taniej lub za darmo – śledź  zakładkę „PROMOCJE”!


Jazdy. Wszystkie jazdy nadzoruje wykwalifikowany instruktor. Początkowe lekcje z asekuracją (ląża, uwiąz) trwają 1/2 godz. i odbywają się na ujeżdżalni. Jazda samodzielna na ujeżdżalni trwa godzinę lekcyjną.  Jazda samodzielna w terenie trwa godzinę zegarową lub wielokrotność. W teren wyjeżdżają tylko zaawansowani. W trakcie turnusu można awansować z grupy początkującej do zaawansowanej. Naukę rozpoczynamy bez siodeł (co ułatwia wyczucie konia, rozluźnienie i wykonywanie większości ćwiczeń); w siodłach uczymy stylu angielskiego i jeździmy w teren. Wszyscy uczestnicy pomagają przy koniach, zaawansowani – przy jazdach początkujących.

 


CO NOWEGO W TYM ROKU:

Jeszcze więcej czasu z końmi
– rejestracja już od 13-tej, potem obiad, zapoznanie/przywitanie się z końmi i pierwsza jazda.

 

poza tym:

 • nowa trasa w  Parku Przeszkód Terenowych
 • nowe inspiracje do zabaw z koniem z ziemi – w tym roku będziemy ćwiczyć lążowanie bez bata i ląży a także zapoznamy się z jazdą w stylu „liberty”. Co to takiego? Zobacz tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=QmyhqnOoqts. I co to daje tutaj:

 •  

PROGRAM

Konie
Pod okiem instruktora młodzi miłośnicy koni będą nie tylko zdobywać i szlifować umiejętności jeździeckie ale przede wszystkim nauczą się zawierać przyjaźń z tymi mądrymi zwierzętami. Poznają psychologię końską i unikalny język, za pomocą którego porozumiewają się one ze sobą i starają się porozumieć z nami. Dowiedzą się jak opiekować się koniem, jak karmić, pielęgnować, siodłać itp. Poznają też „tajne” miejsca, których masaż uspokoi najdzikszego rumaka. Pokażemy im również jak bezstresowo nauczyć konia kłaniać się kopać piłkę czy innych sztuczek. Nasze konie szkolone metodami naturalnymi są posłuszne jeźdźcom nawet dosiadane bez siodeł i tranzelek. Obóz przeznaczony jest dla osób początkujących i zaawansowanych (dwie grupy).

Program artystyczny
Fun-horse, to obóz typowo konny ale do Waszej dyspozycji jest całe nasze artystyczne zaplecze umożliwiające zorganizowanie Wieczoru Kabaretowego, Muzycznego czy po prostu karaoke. Chętnie też upieczemy z Wami chleb lub stworzymy jakieś nieprzemijające dzieło, jeśli znajdą się jacyś miłośnicy sztuk plastycznych. Jeśli potrafisz coś szczególnego zabierz potrzebne rekwizyty, gdyż będziesz miał szansę autoprezentacji podczas  „Wieczoru talentów”.  Oczywiście nieodłącznym elementem naszych obozów są Wieczory w Tipi i ogniska.

Rozpoczęcie i zakończenie obozu
Przyjęcie uczestników: od godz. 13.00 w dniu przyjazdu. Obóz rozpoczyna się obiadem o godzinie 14-tej. Następnie uczestnicy zapoznają się z końmi i ośrodkiem oraz po pierwszej jeździe są dzieleni na grupy. Obóz kończy się śniadaniem, po którym zapraszamy rodziców na godzinę 10-tą, na uroczyste zakończenie połączone z rozdaniem dyplomów i posumowaniem obozowych dokonań. W związku z wyjazdem opiekunów prosimy o odbiór dzieci najpóźniej do godziny 11-tej.


PRZYKŁADOWY PLAN DNIA 

 • 08.00 Pierwsza tura jazd konnych [oczywiście wcześniej pobudka i poranna toaleta. Kto chce wziąć udział w spędzaniu koni i porannym terenie wstaje jeszcze wcześniej zwłaszcza podczas upałów:)]
 • 09.00 śniadanie
 • 10.00 Druga tura jazd konnych
 • 11.30 Drugie śniadanie
 • 12.00 Szkółka jeździecka
 • 13.00 Gry terenowe i zabawy lub czas wolny
 • 14.00 Obiad
 • 14.30 Sjesta
 • 15.30 Zajęcia przy koniu, natural, masaż, stretching, kąpanie koni itp.
 • 16.30 Kabaret, taniec, zespół muzyczny lub czas wolny (do wyboru)
 • 17.30 Trzecia tura jazd
 • 18.30 Kolacja
 • 20.00 Dyskoteka, koncert, wieczór karaoke, kabaret, ognisko, itp.
 • 22.00 Toaleta i cisza nocna

Szczegółowy program zajęć Wakacyjnej Szkoły Jeździeckiej „Apacz”

 • Poniedziałek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani). (Program zajęć na ujeżdżalni patrz poniżej). Zajęcia teoretyczne: podstawy końskiej psychologii, sztuka porozumiewania się językiem equus i wynikające ze znajomości końskiej psychiki zasady bezpieczeństwa.
 • Wtorek– Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: podstawy końskiej psychologii, sztuka porozumiewania się językiem equus i wynikające ze znajomości końskiej psychiki zasady bezpieczeństwa.
 • Środa – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani), oraz zajęcia teoretyczne: podstawowe czynności pielęgnacyjne przed jazdą i po jeździe, narzędzia i przybory do pielęgnacji konia. Podstawowe części ciała konia. Siodłanie i zakładanie ogłowia, zdejmowanie siodła i ogłowia, czyszczenie konia przed i po jeździe.
 • Czwartek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: obserwacja stada na wybiegu. Rozpoznawanie nastroju i kondycji zdrowotnej konia. Główne części rzędu końskiego (ogólnoużytkowe)
 • Piątek – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: ogólne wiadomości o zasadach żywienia koni. Choroby i narowy koni spowodowane niewłaściwą pielęgnacją.
 • Sobota – Jazda na ujeżdżalni (lub w terenie, ale w teren mogą wyjechać tylko zaawansowani) oraz zajęcia teoretyczne: zasady ruchu na ujeżdżalni, figury i inne podstawowe komendy prowadzącego. Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wyjazdów w teren.
 • Niedziela – „Końska niedziela” czyli dzień wolny od jazd.
  a
  a

TRENING NA UJEŻDŻALNI OBEJMUJE:

 • podstawowe ćwiczenia kształtujące prawidłowy dosiad, równowagę i koordynację ruchową
 • naukę/korektę prawidłowego dosiadu we wszystkich chodach
 • naukę/korektę prawidłowego powodowania koniem (kierowania)
 • naukę półsiadu i przejazdu przez drągi oraz cavaletti
 • elementy ujeżdżenia i skoków
 • jazda na oklep i w siodle, elementy naturalu, westernu i stylu angielskiego
 • nauka prawidłowego zachowania podczas wyjazdów w teren
 • nauka kierowania konia wzrokiem, oddechem, napięciem mięśni i ich rozluźnieniem
 • nauka jazdy na cordeo
 • (prawie) wszystko o lążowaniu i pracy z liną
 • (prawie) wszystko o partnerstwie (bycie z koniem, zabawy i praca z ziemi)
 • podstawowe i zaawansowane ćwiczenia z zakresu metod opartych na wzmocnieniu dodatnim 
 • trening z użyciem klikera z ziemi i z grzbietu konia
 • zapoznanie się z metodami opartymi na wzmocnieniu ujemnym (Monty Roberts, Pat Parelli itp. w Polsce JNBT)

 

WAŻNE INFORMACJE

Wzrost i waga:

Mamy konie różnego wzrostu od 100 cm – 170 cm, większość między 130 a 155 cm

Waga jeźdźca do jakiej są przyzwyczajone,  to maksymalnie 75 kg. Jeśli Twoja waga jest większa nie martw się. Wypożyczymy dla Ciebie odpowiedniego konia z zaprzyjaźnionej stadniny. Będzie to wymagało dopłaty 50 zł dziennie, lub 25 za 2 osoby dziennie.  Podobnie jeśli lubisz konie ponad 160 cm. Zapotrzebowanie na większego konia trzeba zgłaszać wcześniej.

Co należy ze sobą koniecznie zabrać:

 • dobry humor i pozytywne nastawienie, a ponad to:
 • zaświadczenie lekarskie lub pisemne oświadczenie obojga rodziców lub opiekunów prawnych o braku przeciwwskazań do rekreacyjnej jazdy konnej

Warto też przywieźć:

 • wygodny strój do jazdy konnej (najlepiej dres),
 • buty za kostkę, z gładką podeszwą i małym obcasikiem plus czapsy, ewentualnie mogą je zastąpić zwykłe gumowce,
 • atestowany kask (norma En – 1384), (można też wypożyczyć na miejscu toczek, ale własny, nieprzechodni i dobrze dopasowany kask, to zupełni inny poziom higieny i bezpieczeństwa),
 • torebkę typu nerka lub inną przypinaną w pasie na nagrody (potrzebne podczas pracy z ziemi) i oczywiście jak największy zapas końskich smakołyków :)
 • czapkę z daszkiem do ochrony przed słońcem (można też wypożyczyć na miejscu),
 • strój przeciwdeszczowy,
 • strój kąpielowy,
 • środek przeciw atakom owadów – 2 opakowania (dla siebie i dla konia – taki sam, bo owady są te same :)
 • ulubiony instrument,
 • legitymację szkolną.

Warunki rezerwacji

 1. Rezerwacji dokonujemy wyłącznie mailowo: info@ekopensjonat.pl
 2. Miejsca są zarezerwowane w momencie powiadomienia nas o dokonaniu wpłaty 30% należnej kwoty. W przypadku wpłaty zadatku pozostałą sumę należy wpłacić nie później niż 30 dni przed przyjazdem.
 3. Za koszty pobytu i za zadatek na życzenie wystawiamy Fa Vat, o czym prosimy poinformować nas w chwili rezerwacji (nie wystawiamy Fa Vat z datami wstecznymi).

Należność proszę wpłacać:

przelewem na konto: Jacek Sosnowski
82 1050 1722 1000 0091 3231 5376

dla wpłacających zza granicy:
PL-82 1050 1722 1000 0091 3231 5376
SWIFT-INGBPLPW

 

KARTA ZGŁOSZENIA [pobierz]

REGULAMIN [pobierz]

 Opłacenie rezerwacji jest potwierdzeniem zapoznania się z treścią strony i regulaminem.