Klimatyczna przestrzeń, piękne otoczenie, niezwykli ludzie i cudowne konie – oto miejsce MOCY, które czeka na Ciebie.

 Lasy, łąki, jeziora, doliny i góry a do tego bliskość morza, czego więcej można pragnąć? 

To właśnie tu zapraszamy na przygodę z końmi! Jednak to, co proponujemy, to coś znacznie więcej niż „jazda konna”. 

Konie, jeśli tylko się ich słucha, opowiadają niezwykłą historię o sobie, o nas, o życiu w cichym, spokojnym świecie bez oczekiwań, bez ocen, w absolutnej szczerości. Podczas prowadzonych przez nas obozów i szkoleń, to konie są głównymi nauczycielami i jakże często, terapeutami, pokazując uczestnikom, zwykle nieuświadomione, przeszkody, stojące na drodze do spełnionego i szczęśliwego życia. 

W tym procesie nasza rola ogranicza się do towarzyszenia, a poprzez wykłady i warsztaty pomagamy „lepiej słyszeć i więcej widzieć”: co mówi koń, co mówi nasza dusza. Uczymy partnerstwa i bezprzemocowej komunikacji z końmi i ludźmi. Tematy warsztatów, to m.in. końskie porozumienie bez przemocy (NVC), Mindfulness z końmi (Trust Technique); pokazujemy jak współpracować z koniem w oparciu o wzmocnienie dodatnia (R+), redukując do niezbędnego minimum metody związane z presją. Uczymy porozumienia zbudowanego na relacji a nie na patentach. Nie używamy wędzideł. Pomagamy zrozumieć skąd się biorą narowy, nałogi i inne zaburzenia behawioralne u koni/ludzi. 

Z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i końmi pracujemy od ponad 20 lat. Szczegółową ofertę naszych obozów  znajdziesz w zakładce „OBOZY”. A w zakładkach „SZKOLENIA” i „ROZWÓJ Z KOŃMI” można znaleźć aktualną ofertę WARSZTATÓW obejmujących nie tylko zagadnienia „naturalu” ale także tematy związane z psychologią, rozwojem osobistym i zdrowiem.

Niezapomnianą przygodą są terenowe kursy naturalu czyli np. kursy z rajdami i pławieniem koni.

 

Mieszkanie

Nocleg w Tipi lub na hamaku na łące wśród stada koni wspomina się przez długie lata ale można też wybrać jedno z naszych 1 lub 2-pokojowych mieszkań (z własnymi łazienkami, niektóre z aneksami kuchennymi).  Osobom chcącym skorzystać z naszej oferty, dla których wysoki standard jest kluczowy, polecamy bazę   najbliższych  tutaj: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,hotele,polanow,60.html

Posiłki

Smaczne, zdrowe, wegetariańskie lub wegańskie, to nasze codzienne menu, którym chętnie się dzielimy. Zapewniamy też możliwość samodzielnego przygotowania posiłków (z myślą o różnorodnych preferencjach dietetycznych naszych gości wyposażyliśmy część oferowanych mieszkań w aneksy kuchenne), a kto lubi kuchnię tradycyjną a woli odpocząć „od garów” może skorzystać z wyżywienia w okolicznych agroturystykach. 

Tutaj na pewno się zakochasz: prócz tego, że miejsce jest wyjątkowe, mieszka w nim też wyjątkowa rodzina: 21 wspaniałych koni różnej rasy i maści. Aby je bliżej poznać warto zajrzeć do zakładki: „Nasze konie”.

Do skorzystania z „przygody z końmi” zapraszamy każdego, jednak na jazdy wyłącznie osoby  o wadze do 70 kg.