Komunikacja empatyczna (czyli porozumienie bez przemocy)

Komunikacja empatyczna – zwana też językiem serca to przypomniany  i upowszechniony przez Marshall Rosenberga naturalny sposób komunikowania się z drugą istotą oparty na empatii, obserwowaniu, słuchaniu i poszukiwaniu rozwiązań zaspakajających naszą potrzebę w taki sposób, by równocześnie zaspokoić potrzebę naszego partnera. W tej dziedzinie zwierzęta są doskonałymi nauczycielami, a metoda komunikacji empatycznej od lat doskonale sprawdza się nam zarówno w pracy z końmi, jak i ludźmi.

Wg Marshalla Rosenberga porozumienie bez przemocy to nasz naturalnie współodczuwający stan, jaki osiągamy, gdy przemoc ustąpiła już z naszego serca.

Nasi mentorzy:

James French (Trust technique) https://trust-technique.com/

Marshall Rosenberg (NVC) https://www.youtube.com/watch?v=H5pVaQi21gQ

Marta Sikorska (EAL) https://www.pasikonie.pl/

Agata Wiatrowska (HAE) https://www.horsesense.pl/train-the-trainer/

Warsztaty rozwojowe dotyczące zwłaszcza komunikacji empatycznej i rozwoju emocjonalnego

Dla młodzieży 12+ podczas obozów letnich i zimowych. Terminy, patrz zakładka: Obozy. Warsztaty trwają 5 dni i obejmują zajęcia teoretyczne i praktyczne przy koniach. Zdobyte umiejętności mają charakter uniwersalny i pomagają budować piękne relacje zarówno z końmi jak i ludźmi.

Dla dzieci 7-11 lat i rodziców w weekendy. Terminy, patrz: aktualna oferta na fb i Ig. Warsztaty weekendowe, to 4 spotkania w kolejne soboty po ok. 1,5 godz. i obejmują zajęcia teoretyczne oraz praktyczne przy koniach. Zdobyte umiejętności mają charakter uniwersalny i pomagają budować piękne relacje zarówno z końmi jak i ludźmi.