Jeździectwo naturalne – praktyka 

Na te warsztaty zapraszamy solo ale także z własnymi końmi, szczególnie surowymi lub sprawiającymi trudności. Pobyt konia jest bezpłatny.

Dzień I

Teoria z zakresu psychologii i zachowań koni, rola hierarchii w stadzie i jej wpływ na codzienną pracę z koniem.  Wypełnienie ankiety w celu zapoznania się ze stopniem zaawansowania i oczekiwaniami. Praktyczne ćwiczenia na jeźdźcach z działania pomocy kierowanych z ziemi.

Dzień II

Praktyka pracy z ziemi z końmi, budowanie relacji. Teoria z zakresu anatomii konia i jej wpływu na jazdę, omówienie działania rzędu jeździeckiego oraz naszych pomocy z siodła. Praktyka na jeźdźcach obciążania ćwiartek siodła, dosiadu zewnętrznego. Praktyka z końmi wodzy kierunkowej i pośredniej z ziemi, przejście w praktykę z siodła, dążenie do rozluźnienia i elastyczności w pomocach.

Dzień III

Teoria, wyłapywanie błędów ze zdjęć i filmów, pytania i odpowiedzi. Praktyka, bycie autentycznym, nastawienie psychologiczne podczas pracy z koniem, obserwacja zachowań w stadzie. Praktyka z siodła ćwiczeń wypracowanych z ziemi, stawianie wyzwań habituacyjnych.

Termin: zapytaj o termin 660 574 475

Na zakończenie uczestnicy otrzymują certyfikat.