DŁUGI WEEKEND (Boże Ciało) W SIODLE 2019

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną wspaniałą przygodę do Krainy Szczęśliwych Koni!!!!!!

 


Rajd konny nad morze (lub w innym kierunku do uzgodnienia)

Pławienie koni

Zabawy z koniem i na koniu, praca z ziemi, NATURAL

Tyle czasu z końmi ile chcesz/własny koń do opieki i zabawy.

Byłeś/aś już u nas? Skorzystaj z upustu !


 

POZIOM:

grupa zaawansowana (rajdy w zależności od pogody gwiaździste lub wędrowne)
grupa początkująca (nauka na padoku i na zakończenie wyjazd w teren)

TERMIN:

krótki (4 dni): 19/20 do 23.06
długi (9 dni): można przyjechać wcześniej – od piątku (od kolacji) lub soboty (od śniadania) 14/15. 06 do 23.06

KOSZTY:

obóz typu  Fun Horse (2 jazdy dziennie) – 4 dni – 640 zł ,  9 dni – 1100 zł (1 jazda/dz) 1400 zł (2 jazdy/dz.). 

obóz typu Maxi Horse (rajdy), cena jw. plus dopłata za rajdy 20 zł/h (od 3 godzin wzwyż).

Rajd nad morze – 800 zł (cena nie obejmuje kosztu  noclegów). Cena noclegu za jeźdźca i konia na trasie wynosi w zależności od miejsca od 30 zł (na sianie) do 50 – 60 zł w pokojach gościnnych.

Uwaga!
Osoby zapisane na lato, które chcą przyjechać wcześniej
100 zł zniżki na obóz krótki i 300 zł zniżki na obóz długi :) 

 

 

 

Uczestnikom zapewniamy:

 

 • BEZPIECZEŃSTWO i PROFESJONALIZM: wszystkie zajęcia z końmi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Z racji wykształcenia medycznego zabezpieczamy też podstawową opiekę medyczną. Mamy 20 lat doświadczenia w organizowaniu wypoczynku dla dorosłych i dzieci oraz prowadzeniu jazd konnych. Nasze bezpieczne i doświadczone konie uwielbiają zabawy i są posłuszne nawet bez wędzideł. Ośrodek jest wyposażony w atestowane kaski oraz atestowane kamizelki ochronne, jednak, ze względu na różne rozmiary, zwłaszcza głów, zachęcamy do przywożenia własnego sprzętu ochronnego.

a

aa

 • KOMFORT i WYGODĘ: zakwaterowanie w pokojach gościnnych – nowych, wygodnych, czystych, ciepłych i widokowych. Pokoje: 2, 4, 4 i 6 osobowy, trzy łazienki, 1 łazienka/5 osób.
  a
  a

aa

a

 • PYSZNE I ZDROWE POSIŁKI (cztery dziennie), kuchnię nadzoruje lekarz i możesz z nim uzgodnić (przed przyjazdem) z jakiego menu chcesz skorzystać. Możesz wybrać tradycyjne, ale także wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe itp. Organizujemy też imprezy kulinarno-artystyczne: pieczenie chlebków w wersji tradycyjnej i jako pieczony na ognisku brotstuck, Wieczór Naleśnikowy, Wieczór Pizzowy, Pancake Banquet, Festiwal Pierogowy itp.

a

a
a

 • JAZDY KONNE I INNE ZAJĘCIA Z KOŃMI I O KONIACH:
  – 18 koni w tym 2 kucyki i 2 źrebaki
  – nauka/doskonalenie „Partnerstwa doskonałego”, czyli coś więcej niż jeździectwo naturalne!
  –  CAŁY DZIEŃ Z KONIEM, własny (na czas pobytu) koń do rozpieszczania, opieki i zabawy!

a

a

 •  PROPOZYCJA INSPIRUJĄCYCH KURSÓW:

 

kurs „końskie sztuczki” czyli jak nauczyć konia kopać piłkę, kłaniać się i podawać kapelusz oraz inne triki.

kurs naturalu możliwość zdobycia odznaki „Zaklinacz koni” , która m.in. uprawnia do stałych zniżek: 100 zł (brązowa), 200 zł (srebrna), 300 zł (złota) po ukończeniu 16 lat pobyt bezpłatny w roli pomocnika instruktora, po zdaniu matury przygotowanie i możliwość zdawania egzaminu na instruktora jazdy konnej MEN na naszych koniach. Kurs naturalu obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w której uczestniczą nasze młode konie. Poprzez poznanie i zrozumienie potrzeb koni i ich sposobu postrzegania świata, dążymy do nawiązania z nim relacji opartej nie na przemocy (jak w jeździectwie klasycznym) lecz na partnerstwie i zaufaniu. Jeśli je zdobędziemy nawet zupełnie młody koń podąży za nami bez lęku wszędzie, gdzie go zaprosimy :)

kurs rysowania koni prawą półkulą (minimalna grupa: 6 osób, szczegóły w zakładce: Szkolenia)

przygoda filmowa z końmi – zostań aktorem lub statystą w prawdziwym filmie

 • fachowa opieka instruktorska
 • ubezpieczenie

 


Jazdy. Wszystkie jazdy nadzoruje wykwalifikowany instruktor. Początkowe lekcje z asekuracją (ląża, uwiąz) trwają 1/2 godz. i odbywają się na ujeżdżalni. Jazda samodzielna na ujeżdżalni trwa godzinę lekcyjną.  Jazda samodzielna w terenie trwa 1-2 godzin. W teren wyjeżdżają tylko zaawansowani. W trakcie turnusu można awansować z grupy początkującej do zaawansowanej. Naukę rozpoczynamy bez siodeł (co ułatwia wyczucie konia, rozluźnienie i wykonywanie większości ćwiczeń); w siodłach uczymy stylu angielskiego i jeździmy w teren. Wszyscy uczestnicy pomagają przy koniach, zaawansowani – przy jazdach początkujących.


CO NOWEGO W TYM ROKU:

 • Nowe zabawki w Końskim Parku Rozrywki
 • Nowa piękna klacz sp: Kandela

poza tym:

 • nowy Park Przeszkód Terenowych (w trakcie budowy)
 • nowe triki z klikerem, „tańczące konie” :)

WAŻNE INFORMACJE

 

Wzrost i waga uczestnika:

Waga jeźdźca do jakiej są przyzwyczajone nasze konie,  to maksymalnie 75 kg. Jeśli Twoja waga jest większa nie martw się. Wypożyczymy dla Ciebie odpowiedniego konia z zaprzyjaźnionej stadniny. Będzie to wymagało dopłaty 50 zł dziennie, lub 25 za 2 osoby dziennie.  Zapotrzebowanie na masywniejszego konia trzeba zgłaszać wcześniej.

Co należy ze sobą koniecznie zabrać:

 • dobry humor i pozytywne nastawienie, a ponad to:
 • niepełnoletni – zaświadczenie lekarskie lub pisemne oświadczenie obojga rodziców lub opiekunów prawnych o braku przeciwwskazań do rekreacyjnej jazdy konnej

 

Warto też przywieźć:

 • wygodny strój do jazdy konnej,
 • ciepłe buty za kostkę lub do kolan, z gładką podeszwą i małym obcasikiem, ewentualnie mogą je zastąpić zwykłe ocieplane gumowce,
 • atestowany kask (norma En – 1384), (można też wypożyczyć na miejscu toczek, ale własny, nieprzechodni i dobrze dopasowany kask, to zupełni inny poziom higieny i bezpieczeństwa),
 • torebkę typu nerka lub inną przypinaną w pasie na nagrody (potrzebne podczas pracy z ziemi) i oczywiście jak największy zapas końskich smakołyków :)
 • strój przeciwdeszczowy,
 • strój kąpielowy 
 • ulubiony instrument

 

Warunki rezerwacji

 1. Rezerwacji dokonujemy wyłącznie mailowo: info@ekopensjonat.pl
 2. Miejsca są zarezerwowane w momencie powiadomienia nas o dokonaniu wpłaty 30% należnej kwoty. W przypadku wpłaty zadatku pozostałą sumę należy wpłacić nie później niż 30 dni przed przyjazdem.
 3. Za koszty pobytu i za zadatek na życzenie wystawiamy Fa Vat, o czym prosimy poinformować nas w chwili rezerwacji (nie wystawiamy Fa Vat z datami wstecznymi).

 

Należność proszę wpłacać:

przelewem na konto: Jacek Sosnowski
82 1050 1722 1000 0091 3231 5376

dla wpłacających zza granicy:
PL-82 1050 1722 1000 0091 3231 5376
SWIFT-INGBPLPW

 

KARTA ZGŁOSZENIA [pobierz]

REGULAMIN [pobierz]

Opłacenie rezerwacji jest potwierdzeniem zapoznania się z treścią strony i regulaminem.